Nemecký nákupný reťazec Lidl plánuje na Slovensku výstavbu nového logistického centra. Vyrásť by medzi obcami Príbovce a Rakovo neďaleko Martina a doplniť tak súčasné rozmiestnenie logistických centier spoločnosti v Prešove, v Nemšovej a v Seredi.

Logistické centrum má slúžiť ako centrálny sklad predajného sortimentu, z ktorého budú následne zásobované obchodné predajne v regióne. Na 19 hektárovom pozemku firma plánuje postaviť halu s rozlohou približne 77-tisíc metrov štvorcových a parkoviskom  pre 345 osobných a 105 nákladných vozidiel.

Ohlásený rozpočet investície je 50 miliónov eur. Výstavba má prebhnúť v dvoch etapách s predpokladaným začiatkom v úvode roka 2023 a spustením prevádzky v druhom polroku 2024. V rámci logistického areálu by mohlo nájsť uplatnenie približne 410 zamestnancov. 

Areál by mal vyrásť vo východej časti katastra obce Rakovo a nahradiť nevyužívaný priemyselný areál, v minulosti využívaný na výrobu dreveného nábytku. Výhodou umiestnenia je podľa investora dobrá dostupnosť vďaka napojeniu na cestu prvej triedy I/65 z Martina do Žiaru nad Hronom, ak aj perspektíva výstavby rýchlostnej cesty R3.

Pozemok pri obci Rakovo, na ktorom Lild plánuje postaviť logistické centrum.
Zdroj: Google Stret View
Pozemok pri obci Rakovo, na ktorom Lild plánuje postaviť logistické centrum.
Pozemok pri Plaveckom Štvrtku, kde vznikne logistický park Panattoni Park Bratislava North
Neprehliadnite

Pri Plaveckom Štvrtku vznikne logistický park. Český investor podporí aj e-commerce