Líder bosnianskych Srbov Milorad Dodik mal v pláne stretnúť sa v Belehrade v utorok (7. júna) s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Tomu ale let znemožnili tri balkánske krajiny a do Srbska sa nakoniec nedostal. Dodik však avizoval, že 17. júna má mať stretnutie v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, píše Euractiv, ktorý sa odvolal na portál istraga.ba.

„Môže to vyprovokovať niektorých ľudí na Západe, no čo narobím. Mojou úlohou je poskytnúť môjmu ľudu stabilitu,“ vyjadril sa Dodik v krátkom príhovore, ktorý prerušil potlesk.

Dodik, na ktorého americká administratíva opakovane uvalila sankcie pre podkopávanie mierových snáh a právneho štátu, je oddaným podporovateľom Moskvy a odmietol, aby sa Bosna a Hercegovina pridala k medzinárodným sankciám.

Ďalšie dôležité správy

KK35 archív Moskva - Na archívnej snímke z 27. apríla 2022 ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas tlačovej konferencie v Moskve. Izraelské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo v pondelok 2. mája 2022 ruského veľvyslanca v súvislosti s vyhláseniami ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, ktorý prirovnal ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k nacistickému lídrovi Adolfovi Hitlerovi. FOTO TASR/AP
FILE - Russian Foreign Minister Sergey Lavrov attends a join
Neprehliadnite

Nehoráznosť! Lavrov reaguje na zrušený let do Belehradu, srbský minister Vulin je pobúrený