V jednom z nich píše o tom, ako ho vystrašený človek varuje, že ho „Slávo s Ivanom L. chcú dať dole“ a „vraj to má vyzerať ako nehoda“. Slávo je prezývka J. Haščáka, Ivan L. má byť Ivan Lexa. M. Krajniak na základe tohto i ďalších varovaní začal chodiť s ochrankou.

V pondelok preto vypovedal aj exriaditeľ SIS z čias mečiarizmu Ivan Lexa. Právny zástupca J. Haščáka, ktorý sa osobne na konaní nezúčastnil, požiadal o vylúčenie verejnosti z pojednávania, vrátane prítomných novinárov. Sudkyňa napokon návrhu nevyhovela.

„Môj subjektívny názor je, že išlo o kritické až nenávistné články voči spoločnosti Penta a voči osobe Haščáka,“ povedal I. Lexa. „Pána Haščáka poznám dobre a pána Krajniaka vidím po prvý raz. Krajniak mal prísť do reštaurácii s bodygardmi, kde bol Haščák s priateľmi a po nociach mu mimo okrem článkov vyvolával,“ tvrdil ďalej. Obvinenia z plánovanej vraždy považuje za nezmysel.

„Žalobca nikdy netvrdil v trestnom oznámení na moju osobu za nebezpečné prenasledovanie, nikdy netvrdil, že by som mu niekedy telefonoval,“ kontroval M. Krajniak.

Jeho obhajca sa I. Lexu spýtal, či bol niekedy stíhaný, alebo je stíhaný odsúdený, aby bola posúdená jeho dôveryhodnosť. „Voči mojej osobe bolo vedených 15 súdnych žalôb. Všetky súdy ma oslobodili, absolvoval som ich za pontifikátu exministra vnútra Daniela Lipšica.“

Vyjadril sa aj k zrušeniu amnestie, ktorú mu v súvislosti s prípadom únosu Michala Kováča mladšieho udelil expremiér Vladimír Mečiar: „Po zrušení jednej amnestie bude prebiehať súd, teším sa na naň.“