Severoukrajinská Černihivská oblasť sa v sobotu ráno stala terčom „masívneho bombardovania" z územia Bieloruska, ktoré je ruským spojencom. V sobotňajšom vyhlásení to uviedla ukrajinská armáda, na ktorú sa odvoláva agentúra AFP.

„Okolo 05.00 h ráno (04.00 h stredoeurópského letného času) čelila Černihivská oblasť masívnemu raketovému bombardovaniu. Dvadsať rakiet vypálených z územia Bieloruska a zo vzduchu smerovalo na dedinu Desna," napísalo na Facebooku operačné velenie ukrajinskej armády „Sever". Ozbrojené sily dodali, že nateraz neboli hlásené žiadne obete týchto útokov.

Bielorusko je jedinou európskou krajinou, ktorá podporila ruskú inváziu a umožnila vstup ruských jednotiek cez svoje hranice. Na samotnej ruskej vojenskej agresii voči Ukrajine sa pritom bieloruská armáda doposiaľ nepodieľala. Vzhľadom na pretrvávajúcu hrozbu z Bieloruska však ukrajinské velenie koncom mája informovalo, že Kyjev podniká opatrenia na posilnenie ochrany bielorusko-ukrajinskej hranice.

Ďalšie dôležité správy

WA 34 Minsk - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko počúva otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press v Minsku vo štvrtok 5. mája 2022. FOTO TASR/AP    

Belarus President Alexander Lukashenko listens to questions during an interview with The Associated Press at the Independence Palace in Minsk, Belarus, Thursday, May 5, 2022. (AP Photo/Markus Schreiber)
Neprehliadnite

Bielorusko posiela vojakov ku hraniciam s Ukrajinou