Rastlinné tuky sa ľudovo zvyknú označovať názvom margarín. V reklame ho používajú aj výrobcovia, hoci na obaloch označenie margarín nenájdete. Podľa európskych predpisov sa totiž môže uvádzať iba na tých produktoch, ktoré obsahujú 80 až 90 percent tuku.

„Na žiadny taký sme v obchodoch nenarazili. Testované výrobky obsahovali od 20 do 60 percent tuku. Pričom platí, že čím menej tuku tieto produkty obsahujú, tým viac vody je v nich. O to viac sú potrebné prídavné látky, ktoré držia tieto dve odpudzujúce sa zložky pohromade,“ hovorí redaktorka časopisu dTest Olga Šlesingrová.

Roztierateľné tuky sa skladajú z rafinovaných rastlinných olejov, vody, emulgátorov, stabilizátorov, konzervantov, antioxidantov, farbív a regulátorov kyslosti. Na prvom mieste v zložení testovaných produktov figuroval väčšinou repkový olej. Výrobcovia pätiny produktov sa nepriznali k druhu použitých rastlinných tukov.

V produkte Stella s maslovou príchuťou našiel dTest silný emulgátor E 476, ktorý legislatíva povoľuje iba vo výrobkoch s nižším obsahom tuku. Jeho úlohou je držať vo výrobku pohromade prevažnú väčšinu vody s trochou oleja.

Výrobcovia margarínov sa zvyknú chváliť priaznivým zložením mastných kyselín vo svojich výrobkoch. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by nasýtené mastné kyseliny mali tvoriť maximálne 10 percent z celkového denného príjmu tukov.

„Vyššie hodnoty nasýtených mastných kyselín poukazujú na použitie väčšieho množstva rafinovaných exotických olejov, najmä palmového, ktorého ťažba a doprava predstavujú výraznú ekologickú záťaž. Najväčší podiel nasýtených mastných kyselín sme namerali v tuku použitom na výrobu margarínu Alfa maslová príchuť, a to 37 percent,“ hovorí O. Šlesingerová.

Ktorý margarín je najlepší a ktorému sa radšej vyhnúť

Alfa: najviac nasýtených mastných kyselín

V hodnotení obsahu zdraviu prospešných polynenasýtených mastných kyselín omega 3 a ich pomeru k omega 6 mastným kyselinám si vyslúžila väčšina výrobkov priemerné hodnotenie.

Pri testovaní škodlivých transmastných kyselín a konzervantov výrobky nepohoreli. Tuk vo svojej podstate nepotrebuje konzervanty, naopak umelým predlžovaním trvanlivosti môže strácať vitamíny alebo senzorické kvality.

„Z dvadsiatich dvoch výrobkov sa bohužiaľ iba tri, a to Flora Light, Perla Tip a Perla Plus Vitamíny, zaobišli bez konzervantu sorbanu draselného, ktorý niektoré zdroje označujú za potenciálny alergén,“ hovorí O. Šlesingerová.

Na výrazné rozdiely upozornilo senzorické hodnotenie výrobkov. Niektoré tuky nielen umelo voňali, ale aj chutili, mali nevábny vzhľad či nevhodnú konzistenciu. Lepšie hodnotenie dosiahli výrobky s vyšším obsahom tuku.

Víťazom testu sa stal roztierateľný tuk Flora Light s 30 percentami tuku, ktorý neobsahoval konzervanty, mal najmenej nasýtených mastných kyselín a takmer najviac prospešných omega 3 mastných kyselín. Najlepší výsledok dosiahol aj v senzorickom hodnotení.

Ktorý margarín je najlepší a ktorému sa radšej vyhnúť

Flora Light: víťaz testu