Politici utekajú zo sociálnej siete ako potkani, ktorí prví zacítia životné nebezpečenstvo.

Talian z východného Slovenska, spájaný s obávanou kalábrijskou mafiou a vraždou nášho kolegu Jána Kuciaka, vyjadroval na sociálnych sieťach neraz svoju podporu regionálnym politikom zo Smeru. Ani jeden sa teraz k bližším vzťahom s ním nehlási.

Nepoznajú ho, nestretli sa s ním

V deň parlamentných volieb 2016 A. Vadala presviedčal, že „dnes všetci volíme správne 16 Smer a zajtra máme istotu, že Slovensko je v dobrých rukách“. Pred novembrovými župnými voľbami zase vyzýval voličov, aby volili za župana Richarda Rašiho. Ten teraz netuší o koho ide, nestretával sa s ním. Nikoho takého nikdy nevidel.

Bývalý poslanec Národnej rady za Smer Otto Brixi, ktorý tiež bol Vadalovým priateľom na Facebooku, mal lepšie informácie ako R. Raši. Keďže Košický kraj je malý, počul o tomto človeku rôzne chýry, o jeho prepojení na rôzne biznisy s pozemkami a eurofondmi.

Mohli by sme pokračovať dlhým zoznamom vymenovávania biznis partnerov, ktorí majú prepojenie na politikov, na policajtov, okresných prokurátorov či sudcov. Možno majú viacerí tohto pána na fotkách v rodinnom fotoarchíve.

Usvedčení

Kým niekto svojho kamaráta mohol zaprieť, iní sa k styku s ním museli priznať pod ťarchou dôkazov. Verejnosť už vie, že napojenie Taliana na Smer je najvýraznejšie cez dve osoby. Jednou je Viliam Jasaň, šéf krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády (s už pozastavenou funkciou). S A. Vadalom chodil na kávu a napokon mu predal svoju firmu. A pritom vôbec ani netušil, že ide o nejakého mafiána. „Veď keby som to vedel, asi sa s ním nestretnem na verejnom mieste na káve,“ povedal pre Plus jeden deň.

Druhou osobou je premiérova, už bývalá asistentka Mária Trošková. S A. Vadalom založila firmu, potom ju Talian posunul k V. Jaseňovi. A ten ju odporučil premiérovi.

Bola nielen jeho asistentkou, ale aj jeho achillovou pätou.

Osudné, že ju zo vzťahu a aj z obchodu s A. Vadalom usvedčila

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa