Miliardár Daniel Křetínský sa chystá prijať od troch zahraničných investorov ponuku na prevziať nemecké banky Aareal, v ktorej má podiel. S odvolaním sa na informovaný zdroj to dnes uviedla agentúra Reuters. Fond Vesa Equity Investment, ktorý Křetínsky vlastní spolu s ďalším podnikateľom Patrikom Tkáčom, je jedným z troch najväčších akcionárov banky.

Dvaja akcionári ponuku odmietli

Záujem o odkúpenie banky má skupina Atlantic BidCo, do ktorej patrí americká spoločnosť Advent International, kanadský dôchodkový fond CPPIB a firma Centerbridge Partners. Skupina dnes uviedla, že jej ponuku prijalo 26,99 percenta akcionárov, vrátane opcie na odkúpenie 6,85 percenta akcií.

Spoločnosť Atlantic BidCo minulý týždeň zvýšila ponuku na odkúpenie na 31 eur za akciu, čo ohodnocuje celú banku na 1,86 miliardy eur. Dvaja veľkí investori Adam Epstein a Petrus Advisers ale ponuku odmietli, pretože je podľa nich príliš nízka. Epstein vlastní v banke päťpercentný podiel a Petrus Advisers takmer 16-percentný.

Transakciu dozorná rada podporila

Atlantic BidCo tiež minulý týždeň znížila limit pre prijatie ponuky na 60 z predchádzajúcich 70 percent a predĺžil aj lehotu na prijatie ponuky do 2. februára. Vedenie Aareal Bank a dozorná rada transakciu podporili, a to aj napriek odporu investorov.

Ďalšie dôležité správy

Daniel Křetínský-(SPA), Image: 213036495, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, CNC - sport
Neprehliadnite

Křetínsky a Tkáč investujú v logistickom sektore, patrí im štvrtinový podiel holandskej pošty