Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) tvrdí, že do vlády išlo hnutie Sme rodina preto, aby presadilo svoj volebný program. Kým ho budú vedieť ministri za hnutie napĺňať, vo vláde zostanú.

Naopak, podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD) sa pýta, načo bude ľuďom volebný program, ak ich vláda nedokáže zachrániť. Zdôrazňuje, že pre viaceré zlyhania už nestačí výmena ministra zdravotníctva, ale odstúpiť by mala celá vláda. Názory si vymenili v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Vysoká úmrtnosť

Minister Krajniak vyzdvihol, že v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) je na Slovensku najnižšia úmrtnosť - čísla sú lepšie ako vo Francúzsku, Nemecku či susednom Česku. „Treba čo najviac očkovať, ak by boli vakcíny," dodal M. Krajniak s tým, že v ZSS už 47 percent klientov a zamestnancov, ktorí o očkovanie požiadali, už vakcínu dostalo.

Poslanec Smeru však kontroval prvenstvom Slovenska v počte úmrtí na milión obyvateľov. „Máte zodpovednosť za všetkých ľudí na Slovensku, ktorých neustále ženiete na celoplošné testovanie," okomentoval J. Blanár s tým, že modré papieriky, ktoré ľuďom do práce umožňujú chodiť, sú dokonca z takmer tretiny chybové

NA snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina)  pred rokovaním 77. schôdze vlády SR vo štvrtok 18. februára 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Pracujúci ľudia v karanténe by mohli byť finančne odškodnení, uviedol Krajniak

Milan Krajniak vyzdvihol, že jeho zodpovednosťou tiež je, aby mali ľudia prácu a príjem. Vyčítal poslancovi Smeru, že bývalá vláda na začiatku pandémie nového koronavírusu ekonomiku vypla, čo malo za následok tisícky nových nezamestnaných. Zdôraznil tiež, že na Slovensku je aktuálne nezamestnanosť nižšia ako v susednom Rakúsku.

Nebudem súhlasiť s tým, aby sme všetkým zakázali chodiť do práce, radšej nech sa testujú," uzavrel minister práce.