Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) v piatok po poslaneckom grémiu prerušil 16. schôdzu parlamentu do utorka 27. októbra. Urobil tak v súvislosti s pozitívnym testom poslanca a šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu na ochorenie Covid-19 a postupným pretestovaním poslancov a zamestnancov parlamentu.

Pilotné celoplošné testovanie obyvateľov na COVID-19 na Orave
Neprehliadnite

Mám obavu, ako to budeme kapacitne zvládať, vraví primátor Dolného Kubína

Kollár v pléne tiež informoval o výsledkoch poslaneckého grémia, o ktorého zvolanie požiadal premiér Igor Matovič (OĽANO). ,,Požiadali sme opozíciu, aby sme na pár týždňov ťahali za jeden povraz," povedal Kollár s tým, že rokovanie grémia bolo konštruktívne, a ocenil postoj opozície.

Avizoval, že sa dohodli na vytvorení platformy, v ktorej budú aj zástupcovia opozičných strán a nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho a Štefana Kuffu. Tá by sa mala zriadiť prostredníctvom niektorého parlamentného výboru. Všetky parlamentné strany by tak mali cez platformu dostávať informácie a odpovede na otázky v súvislosti s testovaním na nový koronavírus a aktuálnou situáciou.

Poslancov i zamestnancov parlamentu od 10.00 h postupne testujú antigénovými testami v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. Ešte vo štvrtok večer avizoval podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí), že sa poslanci budú testovať rovnakými testami, aké sa použijú pri testovaní na Orave a v Bardejove.

Na snímke obvinený predseda ĽSNS Marian K. prichádza na hlavné pojednávanie na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku 21. septembra 2020.
Neprehliadnite

Marian Kotleba mal pozitívny test na nový koronavírus

Kotleba o svojom pozitívnom teste informoval vo štvrtok na sociálnej sieti. V karanténe bol už niekoľko dní, keďže jeho advokát Tomáš Rosina mal pozitívny test na ochorenie Covid-19. Poslancov čaká na 16. schôdzi NR SR prerokovať ešte viacero bodov zo schváleného programu. Medzi nimi sú aj vládne návrhy zákonov z dielne ministerstva financií.