„Ideme doplniť trestné oznámenie s tými informáciami, ktoré máme,“ uviedol pred výsluchom A. Kiska. Na políciu prišiel z vlastnej iniciatívy v súvislosti s videami, ktoré by ho mali kompromitovať kvôli jeho kauze pozemkov vo Veľkom Slavkove.

Vyšetrovateľovi podľa svojich slov odovzdal aj dôkazy, ktoré získal prostredníctvom etických hekerov. Polícia ho ubezpečila, že v jeho veci už koná.

V súvislosti s kauzou pozemkov už vyšli na verejnosť dve videá. V druhom zverejnenom videu vystupuje A. Kiska a počuť na ňom svedka z jeho procesu v kauze pozemkov Michala Šuligu. V rozhovore rozoberajú aj možné povolebné scenáre.

V prvom videu z minulého týždňa M. Šuliga tvrdí, že A. Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu „držal stranu“. Na zázname vystupuje aj Milan Reichel, spájaný s popradským podsvetím.

A. Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že A. Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

A. Kiska po zverejnení prvého videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Obe videá považuje za antikampaň strany Smer-SD.

Predseda Smeru-SD Robert Fico v reakcii uviedol, že A. Kiska ho nezaujíma a o ničom nevie.


Kiska vypovedal na polícii. Za videami je podľa neho poslanec Smeru