Americký reťazec kín AMC Entertainment začne do konca roka predávať lístky za bitcoiny, etherea, litecoiny a bitcoiny cash. Na twitteri to v stredu oznámil riaditeľ podniku Adam Aron. Firma reaguje na rastúcu obľubu kryptomien, zámer začať prijímať iba bitcoin spoločnosť oznámila už v auguste, uviedla agentúra Reuters.

WA 3 archív New York - Na archívnej snímke zo 17. mája 2018 je logo amerického obchodného reťazca Walmart na newyorskej burze. Trojica pobaltských štátov sa obrátila na americký obchodný reťazec Walmart so žiadosťou, aby stiahol z predaja a prestal vyrábať tovary svojej značky s použitím sovietskej symboliky a nápisu USSR (skratka ZSSR v angličtine).  Estónsko, Litva a Lotyšsko boli násilne pripojené Moskvou v roku 1940 a súčasťou Sovietskeho zväzu zostali až do jeho rozpadu v roku 1991 - s výni
Neprehliadnite

Kryptotrhom zatriasla lož o litecoine a Walmarte. Zakladatelia meny ju omylom šírili tiež

O AMC sa v poslednej dobe hovorilo najmä v súvislosti s obľubou jej akcií u časti drobných investorov. Tej sa vďaka sociálnej sieti facebook tešila spolu s akciami predajcu videohier GameStop. „Aj keď si nemyslím, že by to viedlo k tomu, že by niektorý z týchto coinov vo výsledku zaznamenal parabolický pohyb, je to pre mňa len ďalší úžasný krok v globálnom prijatí kryptomien ako celku," napísal na túto sieť jeden z jej užívateľov.

Záujem o kryptomeny prejavuje čoraz viac veľkých amerických firiem. Pre mnohých sú ale skôr než možným platidlom len investičným nástrojom. Analytici vyjadrujú pochybnosti o schopnosti kryptomeny slúžiť ako každodenný prostriedok výmeny kvôli ich veľkým kurzovým výkyvom. Tento týždeň sa v médiách objavila správa, že litecoin začne prijímať maloobchodný reťazec Walmart. Táto informácia sa ale neskôr ukázala ako vymyslená a reťazec ju okamžite poprel.