Súkromný dopravca RegioJet chce na trase do Prahy nahradiť štátne vlaky a prevádzkovať spojenia bez dotácií. Vypočítal, že štát by mohol ušetriť do roku 2020 36 miliónov eur.

Majiteľ RegioJet-u Radim Jančura požiadal ministra dopravy Árpáda Érseka o zvolanie spoločného stretnutia na prerokovanie tohto návrhu a ďalšieho postupu. Zároveň poslal ponuku aj ministrovi financií Petrovi Kažimírovi a kancelárii predsedu vlády Roberta Fica.

Minister P. Kažimír dostal list od majiteľa RegioJet-u so žiadosťou o stretnutie z dôvodu uvedenej ponuky v pondelok.

„Minister financií riešil túto tému a bol pripravený sa s predstaviteľmi spoločnosti stretnúť. Dnes (v utorok) Regiojet list poslal ministrovi aj mailom, ešte predtým ho ale distribuoval novinárom. Ministra okrem toho urgoval aj cez SMS správy,“ zareagoval rezort financií s tým, že takéto správanie považuje za neprijateľné.

„Na tieto vydieračské taktiky minister nebude reagovať a nedá sa vtiahnuť do mediálnych hier, ktoré tu majiteľ tejto firmy rozohral. Ďalšie rokovania s touto spoločnosťou preto necháva minister plne v kompetencii ministra dopravy a praje mu božiu trpezlivosť a pevné nervy,“ dodalo ministerstvo financií.