V kauze trenčianskeho baru Fatima boli obvinené ďalšie tri osoby. Konkrétne policajný exprezident Tibor Gašpar, bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško a exriaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Robert Krajmer. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová. Upozornil na to spravodajský portál Aktuality.sk.

Hovorkyňa spresnila, že dva nové skutky, pre ktoré bolo 1. marca vznesené obvinenie, súvisia s vydieraním. ,,V posudzovanom prípade budú opätovne vypočúvaní obvinení a niektorí svedkovia, budú vypočúvaní aj noví (ďalší) svedkovia, a preto nemožno v žiadnom prípade konštatovať, že už boli vypočutí všetci svedkovia," dodala. Vyhlásila, že obvinenie bolo rozšírené pre ďalší skutok aj trom osobám, ktoré sú už v tejto veci trestne stíhané.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, rozhoduje o žiadosti bývalého policajného prezidenta Tibora G. o prepustenie z väzby, v ktorej je od novembra 2020. NAKA ho vtedy zadržala v rámci policajnej akcie Očistec. Na snímke eskorta privádza obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru SR Tibora G. do budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 16. februára 2021.  FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Policajný exprezident Gašpar zostáva vo väzbe za nezmenených podmienok

Pre zločin vydierania stíhajú v tejto kauze aj bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú. Tá bola po štvrtkovom (4. 3.) prepustení z väzby opätovne zadržaná. Jej obhajca Peter Erdös uviedol, že zadržanie súviselo s kauzou Fatima. Tökölyová potvrdila, že do piatkového popoludnia ÚŠP neevidoval podnet vyšetrovateľa na podanie návrhu na vzatie Moniky Jankovskej do väzby. Okrem kauzy Fatima pribudli Monike Jankovskej v minulosti aj obvinenia po akciách Búrka a Víchrica.