„Dnes začína vypočúvanie na sudcov ústavného súdu. Jedným z kritérií na sudcov by mala byť nestrannosť a nezávislosť sudcov. Nezávislosť od finančných skupín, od oligarchov, od politikov,“ uviedla V. Remišová.

Za sudcu ústavného súdu kandiduje aj K. Kičura, šéf štátneho podniku Správy štátnych hmotných rezerv, ktorého navrhol poslanec Smeru Ján Podmanický.

V. Remišová upozorňuje, že tento štátny podnik vyhlásil minulý rok verejné obstarávanie na strážne služby v hodnote 11,7 milióna eur bez DPH.

Nadácia Zastavme korupciu podala v máji 2018 kvôli diskriminačným podmienkam obstarávania podnet na Úrad pre verejné obstarávanie aj na generálnu prokuratúru s podozrením, že tender bol šitý na mieru práve firme Bonul. Na konci novembra Úrad pre verejné obstarávanie nariadil uvedenú súťaž za viac ako 11 miliónov eur zrušiť.

„Čo urobila štátna inštitúcia? Verejné obstarávanie nezrušila, ale sa proti rozhodnutiu odvolala. A minulý týždeň potichu uzatvorila zmluvu o strážnej službe na jeden rok. Mimo klasickej verejnej súťaže. A opäť so spoločnosťou Bonul,“ hovorí V. Remišová a dodáva, že pri vypočúvaní sudcov na kandidátov Ústavného súdu by mala byť dôležitá aj ich minulosť a doterajšia práca.