V Kanade sa v pondelok začalo očkovanie proti novému druhu koronavírusu. Ako prvá bola zaočkovaná opatrovateľka Anita Quidangenová z Toronta. Informovala o tom agentúra AFP.

Päť zdravotníckych pracovníkov v prvej línii v kanadskej provincii sú spoločne s Quidangenovou prvými Kanaďanmi, ktorí dostali vakcínu v jednej z torontských nemocníc. Všetci piati pracujú v opatrovateľskom domove Rekai Center v Toronte, píše agentúra AP.

KK28 Londýn - Na snímke zdravotná sestra s vakcínou spoločností Pfizer a Biontech proti ochoreniu COVID-19 v nemocnici 8. decembra 2020 v Londýne. Britská Národná zdravotná služba (NHS) vydala v stredu preventívne varovanie pred podaním vakcíny proti novému koronavírusu od spoločností Pfizer a BioNTech ľuďom, ktorí mali v minulosti
Neprehliadnite

V Spojených štátoch začali distribúciu vakcíny, spúšťa sa očkovanie

Ontário dostalo v nedeľu večer 6-tisíc dávok vakcíny proti ochoreniu Covid-19 od farmaceutickej spoločnosti Pfizer a plánuje ich podať zhruba 2 500 zdravotníckym pracovníkom. Vo frankofónnej provincii Québec budú medzi prvými zaočkovaní obyvatelia dvoch tamojších opatrovateľských domovov.

Očkovanie proti novému druhu koronavírusu sa v pondelok začalo aj v susedných Spojených štátoch. Ako prvá tam dostala vakcínu zdravotná sestra Sandra Lindsayová z nemocnice na newyorskom Long Islande.