Postarší pán uprostred vstupnej haly v budove Dobrovoľnej požiarnej ochrany (DPO) pôsobí dojmom, že toho nemá veľa na práci. Esbéeskár sa ležérne prechádza po miestnosti, ktorá pripomína požiarnu stanicu. V zadnej časti budovy je priestor, ktorý vyzerá ako prednášková miestnosť. V rohu svieti zlatá socha svätého Floriána, patróna požiarnikov.

„Jasné, výťahom na tretie poschodie, a potom doprava,“ odpovedá ochrankár na otázku, či sa v budove nachádza kancelária firmy Kallan legal. Koncom februára si ju založil exminister vnútra a podpredseda Smeru Robert Kaliňák, ktorý musel na svoju funkciu rezignovať po vražde Jána Kuciaka.

R. Kaliňák o sebe v poslednom čase hovorí ako o politickom dôchodcovi. Venuje sa svojim koníčkom a rodine, advokátsku kanceláriu Kallan legal si vraj založil najmä kvôli tomu, aby mohol členom Smeru poskytovať právne služby. Aj oficiálne sídlo firmy sa nachádza v centrále strany na Súmračnej ulici v Bratislave.

„Nerozumiem vašej otázke a nevidím dôvod, pre ktorý sa na to pýtate,“ povedal TRENDU R. Kaliňák do telefónu na otázku, odkedy má jeho firma pobočku v centrále dobrovoľných hasičov oproti ministerstvu obrany. Ani na opakované otázky neodpovedal priamo, informáciu o kancelárii u hasičov nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Kaliňák má kanceláriu u dobrovoľných hasičov. Komentovať to nechce

Robert Kaliňák na hasičských pretekoch Zdroj: FB R. Kaliňák

Stratená pamäť

Na treťom poschodí vynovenej budovy sú otvorené dvere. Stoja v nich muž a žena, pri sebe majú sťahovací vozík naložený krabicami. Za dverami vidno nové kancelárske priestory s pultom, ktorý je pravdepodobne určený pre sekretárku.

„Na čo to potrebujete vedieť a kto sa to pýta?“ reaguje žena na otázku, či v týchto priestoroch sídli spoločnosť Kallan legal. Potom, ako sa dozvie, že sa o to zaujíma TREND, začne dokola s úsmevom na tvári opakovať „nepoviem vám, nepoviem.“ Následne sa rozlúči a zatvára dvere.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa