V spoločnosti Jaguar Land Rover v Nitre sa vo štvrtok začalo druhé kolo testovania zamestnancov automobilky a jej dodávateľov. Testovacie miesta sa zatvoria o 19.00 h, testovanie bude pokračovať aj v piatok (15. 1.) do 22.30 h. „Celkovo je pripravených 5 000 antigénových testov," informovala manažérka pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Miroslava Remenárová.

Jaguar Land Rover v Nitre
Neprehliadnite

Testovanie v automobilke Jaguar Land Rover odhalilo celkovo 78 pozitívnych

Prevádzka v nitrianskom závode pokračuje za prísnych protipandemických opatrení. Od začiatku tohto týždňa je vykonávaná kontrola negatívnych výsledkov testov pri vstupe do závodu a od štvrtka sa začala testovať aj aplikácia TrustOne, potvrdila Remenárová.

Počas prvého kola testovania 7. a 8. januára tohto roka otestovali v priestoroch automobilky v nitrianskom priemyselnom parku 4 368 zamestnancov podniku i dodávateľských spoločností. Antigénové testy odhalili medzi pracovníkmi Jaguaru 38 pozitívnych prípadov a u zamestnancov dodávateľských firiem 40 prípadov. „To predstavuje priemer všetkých pretestovaných zamestnancov automobilky a dodávateľov na úrovni 1,79 percenta," potvrdila Remenárová.