InoBat, európsky priekopník v segmente vývoja a výroby prémiových batérií pre elektrické vozidlá, a spoločnosť Hefei Gotion High-Tech Power Energy Co., Ltd („Gotion“), inovatívny výrobca batérií a riešení na ukladanie energie zo Silicon Valley, podpísali Memorandum o porozumení s cieľom preskúmať možnosti spoločného podniku v oblasti revolúcie v technológiách batérií a skladovania energie pre elektromobily, informujú spoločnosti v tlačovej správe.

Päť cieľov

Obe spoločnosti sú svetovými špičkami vo svojom segmente a navzájom sa vedia výhodne dopĺňať. Ich vzájomná spolupráca prinesie obom spoločnostiam technickú prevahu a výraznú pridanú hodnotu na trhu. InoBat a Gotion budú spolupracovať na kľúčových spoločných cieľoch ako sú:

  • vývoj spoločnej gigafabriky s výrobnou kapacitou článkov a akumulátorov 40 GWh, pričom v hre je umiestnenie továrne v regióne CEE,
  • technická spolupráca založená na oboch stranách príslušných výhod LFP a NMC batérií,
  • spoločný rozvoj potenciálu pre výrobu ESS batérií v existujúcich priestoroch InoBat na Slovensku, čo umožní rýchly prístup na európsky trh,
  • technológie a obchodné partnerstvo v prevádzke zariadení,
  • skúmanie recyklácie výrobného odpadu a batérií na konci životnosti.

Vďaka strategickej dohode bude InoBat ťažiť z odborných znalostí spoločnosti Gotion v oblasti riešení na ukladanie elektrickej energie („ESS“), zatiaľ čo spoločnosť Gotion bude ťažiť z existujúcich výrobných závodov InoBat a rozsiahlych trhových spojení v Európe.

Obe spoločnosti, InoBat a Gotion, si zachovajú svoje nezávislé podnikanie i svoju chémiu batérií. Svojou spoluprácou vo vzájomne výhodných oblastiach prispejú k rýchlejšiemu vývoju novej technológie na urýchlenie globálneho prechodu smerom k zelenej energii.

Nové segmenty spolupráce

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti InoBat Marián Boček vysvetľuje, že Gotion je pre InoBat ideálnym partnerom.

„Rovnako ako my, aj v Gotion pevne veria, že udržateľnú budúcnosť je možné dosiahnuť len vtedy, ak energiu a produkty, ktoré túto energiu poskytujú, budeme získavať a recyklovať udržateľným spôsobom. Spoločne zdieľame prístup ,,cradle-to-cradle", ktorý je srdcom a u nás v InoBat. Vďaka tomuto partnerstvu budeme vedieť využiť oblasti, v ktorých sa naše dve spoločnosti vzájomne dopĺňajú. Spolupracovať pritom budeme aj v nových segmentoch, ktoré ešte musíme preskúmať. Zároveň sme aj susedmi s Gotion, v štáte Ohio susedí s našou nedávno oznámenou továrňou v Indiane. Aj preto sme radi, že budeme môcť zdieľať vzájomné vedomosti, a zároveň naši odborníci a produkty budú spolupracovať.“

Dostupná a udržateľná zelená energia

Steven Cai, CTO Gotion a prezident ich General Research Institute of Engineering vyzdvihol kvality spoločnosti InoBat.

„InoBat je európsky výrobca batérií s pokročilými vývojovými koncepciami a jedinečnými technickými výhodami. Spoločnosť presadzuje prístup "cradle-to-cradle" a recyklovateľný prístup k výrobe batérií pre elektrické vozidlá (EV), ktorý je v súlade s filozofiou spoločnosti Gotion. „Urobiť zelenú energiu dostupnú a udržateľnú“.

Gotion High-Tech má v úmysle realizovať komplexnú spoluprácu s InoBat v oblasti inovácie technológie batérií, lokalizovanej výroby batérií pre elektromobily vo východnej Európe v rámci ekologického parku zelenej energie či recyklácie batérií.

„Veríme, že táto spolupráca prinesie obojstranne výhodné výsledky a vytvorí lepšiu budúcnosť v oblasti batérií EV. Bude súčasťou obchodného plánu Gotion High-Tech vytvoriť 100 GWh výrobnej kapacity batérií na zámorskom trhu do roku 2025 a pomôže napredovať v medzinárodnom rozvoji spoločnosti v Európe. Sme nadšení z tohto nového partnerstva,“ uzavrel Steven Cai.

O Inobat

InoBat sa špecializuje na výskum, vývoj, výrobu, recykláciu a konečnú likvidáciu inovatívnych elektrických batérií navrhnutých na mieru tak, aby spĺňali špecifické požiadavky globálnych mainstreamových a špecializovaných OEM výrobcov v automobilovom, úžitkovom, motoristickom a leteckom sektore. Svoje výskumno-vývojové centrum a pilotnú linku buduje vo Voderadoch, na Slovensku.

Spoločnosť poskytuje inovatívne riešenie naprieč celým hodnotovým reťazcom vďaka svojmu prístupu „od kolísky ku kolíske“, ktorý predstavuje koncept cirkulárnej ekonomiky. InoBat je podporovaný silným konzorciom strategických investorov a partnerov, ako sú Rio Tinto, Amara Raja, Ideanomics, IFC, IPM Group, Matador, AEN, CSG, Avanea a Across. InoBat bol tiež schválený pre grantové financovanie v rámci programu sponzorovaného EÚ a taktiež dostal grant od slovenskej vlády.

O Gotion

Spoločnosť Gotion High-tech Co., sa špecializuje na vývoj a výrobu batérií pre nové energetické vozidlá, aplikácie uskladnenia energie, zariadenia pre prenos a distribúciu energie, a pod. Gotion High-tech je technologická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj a inovácie v oblasti technológií batérií.

Je jedným z prvých podnikov, ktoré sa zaoberajú nezávislým výskumom a vývojom, výrobou a predajom lítium-iónových batérií pre nové energetické vozidlá v Číne. Spoločnosť Gotion High-tech pôsobí na celom svete a v minulosti uzavrela strategické spolupráce so spoločnosťami ako Volkswagen, Tata Group, Vinfast a Jinko.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke priestory budúcej produkčnej linky spoločnosti inoBat vo Voderadoch.
Neprehliadnite

Výrobná linka InoBat už mieri na Slovensko, jej skúšobná produkcia bude v marci