Hongkong od 1. júla zakáže všetky lety prichádzajúce zo Spojeného kráľovstva s cieľom obmedziť šírenie variantu delta koronavírusu SARS-CoV-2, informovala v utorok na svojej webovej stránke stanica BBC.

Hongkonské úrady označili Britániu za „vysoko rizikovú krajinu", čo predstavuje najvyšší v stupeň v rámci opatrení v oblasti cestovania. Zákaz vstúpi do platnosti od štvrtka 1. júla a bude sa týkať všetkých leteckých pasažierov prichádzajúcich zo Spojeného kráľovstva.

WA 10 Moskva - Cestujúci s ochrannými rúškami sedia v metre v Moskve vo štvrtok 10. júna 2021. Ruské úrady vo štvrtok oznámili prudký nárast počtu nových prípadov covidu, ktoré po prvý raz od marca presiahli 11.000. FOTO TASR/AP

People wearing face mask to help curb the spread of the coronavirus ride a subway car in Moscow, Russia, Thursday, June 10, 2021. The Russian authorities reported a spike in coronavirus infections on Thursday, with new confirmed cases exceeding 11,000 for the first time
Neprehliadnite

Variant delta je o 60 percent nákazlivejší i odolnejší voči vakcínam

Osoby, ktoré v nedávnom období strávili v Británii viac než dve hodiny, nebudú pustené na palubu žiadnych letov smerujúcich do Hongkongu. Lety smerujúce z tohto územia do Británie však opatrenie nezasiahne.

Úrady uviedli, že rozhodnutie bolo prijaté na základe nedávneho zhoršenia pandemickej situácie v Británii, kde sa šíri variant vírusu s označením delta.

V Spojenom kráľovstve v súčasnosti zaznamenávajú vysoké denné počty nových prípadov koronavírusu a väčšina z nich je spojená práve s touto mutáciou, píše BBC.

Žena počas testovania na ochorenie COVID-19 v Nelson Bay v Austrálii v pondelok 28. júna 2021. V Austrálii v pondelok sprísnili protipandemické oparenia vo viacerých mestách pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a rozširujúci sa delta variant koronavírusu, informovala agentúra AFP. Delta variant zaznamenali v mestách Sydney, Brisbane, Perth a Darwin. Situácia je najhoršia v Sydney, kde evidujú takmer 130 nakazených delta variantom.  FOTO TASR/AP
Neprehliadnite

Pre koronavírus je v Austrálii desať miliónov obyvateľov v lockdowne

Hongkong prvý prípad variantu delta hlásil minulý týždeň, pripomína BBC.

Táto osobitná administratívna oblasť Číny v súvislosti s variantom delta už zakázala prílety z niekoľkých ďalších krajín vrátane Indonézie, Nepálu, Filipín, Pakistanu i Indie, kde tento variant po prvý raz zaznamenali.

Zákaz v oblasti cestovania medzi Hongkongom a Britániou bol v platnosti aj v období od decembra 2020 do mája tohto roka.