Holding J&T Capital Partners, do ktorého chce Patrik Tkáč skonsolidovať svoje podiely na spoločných podnikateľských projektoch s Danielom Křetínskym, sa rozrástol.

Petr Kellner
Neprehliadnite

Rebríček najbohatších Čechov a Slovákov vedie prvýkrát žena, vdova po Petrovi Kellnerovi

Investície aj do maloobchodu

Holding investoval do podielu v spoločnosti EC Investments, maloobchodného reťazca Supratuc 2020 či do futbalových klubov Sparta Praha a West Ham United, informoval v piatok hovorca J&T Banky Milan Janásik.

V bratislavskej mestskej časti Devín otvoril podnikateľ Patrik Tkáč nový koncept lokálnych potravín s vlastnou vinotékou s ponukou viac ako 1500 druhov vína s názvom Od Našich. Na snímke podnikateľ Patrik Tkáč.
Neprehliadnite

Patrik Tkáč: Potraviny sú skvelým miestom na testovanie robota

EC Investments je spoluvlastníkom podielov v spoločnostiach podnikajúcich v sektore e-commerce, ako sú online porovnávač Heureka alebo internetový predajca potravín Košík.cz.

Jednotka na Baleárskych ostrovoch

Ďalšia z investícií smerovala do akvizície 50 percentného podielu v spoločnosti EP HoldCo, ktorá nepriamo vlastní 50-percentný podiel v spoločnosti Supratuc 2020.

Tá je jednotkou v predaji potravín na Baleárskych ostrovoch a patrí medzi štyri najväčšie reťazce v Katalánsku. J&T Capital Partners vlastní aj 44 percentný podiel spoločnosti Energetický a priemyslový holding.

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Křetínský a Tkáč majú už vyše dvadsať percent akcií holandskej pošty