Mimoparlamentná strana Hlas-SD nesúhlasí s vyjadrením Eduarda Hegera, že súčasná vláda „masívne" pomáha ľuďom. V tejto súvislosti kritizuje napríklad návrh štátneho rozpočtu na budúci rok, ktorý považuje za netransparentný. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Totálne neschopný minister financií Igor Matovič predložil ten najnetransparentnejší rozpočet, ktorý zadlžuje celú krajinu na desiatky rokov dopredu a skrýva miliardy eur zo spoločnej kasy na jeho vlastné atómovky," skonštatoval nezaradený poslanec parlamentu pôsobiaci v Hlase Matúš Šutaj Eštok.

Strana tiež skritizovala Hegerove vyjadrenia o transparentnosti nominantov OĽANO v krajských voľbách. „Na Slovensku ostali vo funkciách županov dvaja nominanti OĽANO, ktorí napriek predvolebným ódam o transparentnosti nemali ani len transparentný volebný účet a ich župy sa počas posledných piatich rokov prepadli v rebríčku transparentnosti na šieste a siedme miesto z ôsmich," dodal Šutaj Eštok.

Heger v relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol, že súčasná vláda pomáha rodinám a ohrozeným skupinám v zložitých ekonomických časoch tak ako žiadna iná doteraz. Štát podľa neho pristupuje k opakovanému vyplácaniu prostriedkov, ktoré majú zmierňovať dosahy inflácie a zdražovania.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke poslanec NRSR Peter Pellegrini (nezaradený) počas rokovania 72. schôdze NR SR v Bratislave 20. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Hlas-SD je víťazom volieb, vyhlásil predseda strany Pellegrini