Ide o pripojenie, aké je bežné v hoteloch či letiskových halách. Pri dodržaní všetkých pravidiel pripájania sa k vlastnému účtu cez internet nie je ale bezpečnosť nijako znížená.

Bezplatnú sieť wifi ponúka klientom vo všetkých svojich pobočkách už vyše roka aj Tatra banka, trhová trojka. Vlani tento benefit spustila zatiaľ na troch pobočkách v Bratislave a Košiciach aj Sberbank. K tomu pridala aj pobočkové tablety k „všeobecnému“ využitiu. Podľa banky je táto služba  klientmi pomerne často využívaná a je možné, že postupne ju rozšíri aj na ďalšie pobočky.

Menej optimisticky sa na poskytnutie bezplatného pripojenia k „bankovej“ wifi sieti pozerá líder trhu Slovenská sporiteľňa. Službu testovala pred tromi rokmi, no klientov nezaujala natoľko, aby v nej pokračovala. „V súčasnosti je penetrácia internetového pripojenia v smartfónoch klientov výrazne vyššia, preto nepredpokladáme, že by záujem o túto službu rástol,“ dodal hovorca banky Štefan Frimmer.

Banka však v súčasnosti ponúka na každej zo svojich takmer 300 pobočiek dotykovú obrazovku, no s pripojením len na vlastný internetbanking. V júni tiež spustila možnosť vkladať hotovosť cez svoj bankomat v bratislavskom nákupnom centre. Bankomat prijíma všetky typy bankoviek, najviac ich ale môže byť 200 na jeden vklad a jeho výška nesmie presiahnuť 7 500 eur.

Počas pilotnej prevádzky ponúka túto službu zadarmo pre bežných klientov aj podnikateľov.