Vojna na Ukrajine sa musí skončiť čo najskôr, vyhlásil v utorok generálny tajomník OSN António Guterres na začiatku rokovaní s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom v Moskve. Informuje o tom TASR na základe správ televízie BBC a agentúry AFP.

„Máme obrovský záujem na tom, aby sme vytvorili podmienky na efektívny dialóg, čo najskoršie prímerie a mierové riešenie (ozbrojeného konfliktu na Ukrajine)," vyhlásil Guterres.

Zástupca ruského veľvyslanca pri OSN Dmitrij Poľanskij v pondelok vyhlásil, že podľa neho prímerie na Ukrajine nateraz nemá zmysel.

„Ukrajina podkopáva naše úsilie o otvorenie humanitárnych koridorov, preto si nemyslíme, že prímerie je teraz dobrou voľbou," povedal Poľanskij. Dodal, že prímerie by ukrajinské sily využili "na preskupenie a na ďalšie provokácie".

Ďalšie dôležité správy

PK 31 Mariupol - Pozostatky vozidiel sa nachádzajú v druhom najväčšom hutníckom závode na Ukrajine - Kov a železo spracujúcom hutníckom závde Iľjič v separatistami okupovanom Mariupole v sobotu 16. apríla 2022. Ukrajinská strana sa podľa všetkého zatiaľ nevzdáva v obliehanom čiernomorskom meste Mariupol ruským ozbrojeným silám. FOTO TASR/AP

The gutted remains of vehicles are seen at the Illich Iron & Steel Works Metallurgical Plant, the second largest metallurgical enterprise in Ukraine, in an
Neprehliadnite

Zdiskreditovali by nás. Prímerie na Ukrajine preto nemá zmysel, tvrdí ruský diplomat