O ďalšom vývoji v prípade prevádzky škôl bude hovoriť ešte počas najbližšieho víkendu s nastupujúcim ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽaNO) a aj v rámci krízového štábu.

„Neviem si predstaviť, že už po dvoch týždňoch sa vrátia žiaci do škôl, takže jedna z možností je predĺžiť prerušenie výučby o ďalšie dva týždne, ale o tomto budeme rokovať, preto nepredbiehajme,“ povedal. Uistil, že urobí všetko preto, aby sa školský rok skončil v plánovanom termíne.

Do úradu by mal fyzicky nastúpiť hneď po vymenovaní novej vlády prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, teda v sobotu popoludní. „Mám dohodnuté stretnutie s pani končiacou ministerkou (Martinou-pozn. TASR) Lubyovou (SNS), že sa osobne stretneme v sídle ministerstva, aby som prebral úrad i niektoré dokumenty,“ informoval.

„Hneď potom budem mať stretnutie s jednotlivými ľuďmi a tímom, aby sme začali pracovať na tom, čo je potrebné,“ dodal.

B. Gröhling bol v predchádzajúcom volebnom období členom Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, od roku 2017 pôsobil takisto ako poradca pre oblasť školstva pre úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).