Trump je o krok bližšie ku koncu v úrade

Situácia okolo impeachmentu (ústavnej obžaloby prezidenta) Donalda Trumpa sa vyostruje. Agentúra AFP priniesla správu z prostredia demokratických zákonodarcov, ktorá tvrdí, že vo štvrtok v Kongrese prebehne hlasovanie o reluzúcii, ktorá by mohla spečatiť osud D. Trumpa. Členom Snemovne v Kongrese Spojených štátov sa s veľkou pravdepodobnosťou formálne podarí schváliť vyšetrovanie D. Trumpa.

Jankovská prišla o bezpečnostnú previerku

Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka, spolu s pozastavením výkonu sudkyne prišla aj o bezpečnostnú previerku. Bezpečnostná previerka svojho držiteľa oprávňuje na prístup k určitým utajovaným skutočnostiam. Jej platnosť je zároveň podmienkou pri výkone niektorých činností vo verejnom záujme. Na stratu previerky M. Jankovskej upozornil aj podpredseda neparlamentnej strany Za ľudí Juraj Šeliga. „Dostali sme informáciu, že Monika Jankovská stiahla svoj súhlas na vykonanie bezpečnostnej previerky, tým de facto stratila bezpečnostnú previerku a zamedzila prešetrovaniu,“ uviedol.

Tesla má veľkú konkurenciu

Nemecká automobilka Volkswagen s veľkou pravdepodobnosťou výrazne predstihne amerického výrobcu áut Tesla v počte vyrobených elektromobilov. VW plánuje do konca roka 2022 vyrábať približne milión elektrických áut. Tesla sa zatiaľ stále pokúša dosiahnuť svoj ciel, ktorý je stanovený na 500-tisíc vozidiel ročne. Nemecký automobilový gigant sa tak stane v tomto segmente výrazným konkurentom.

NAKA vzniesla obvinenia v kauze plastických operácií

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie v prípade plastických operácií pacientov zo zahraničia. Operácie sa mali vykonávať na klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie Univerzitnej nemocnice LouisaPasteura (UNLP) v Košiciach. Na odhalení kauzy, ktorá sa týkala čiernych plastických operácií, sa spolupodieľala bývalá novinárka TRENDU Zuzana Petková. Tá dnes hovorí, že v súvislosti s vývojom prípadu cíti satisfakciu. Avšak od rezortu zdravotníctva by čakala aj ďalšie kontroly v iných nemocniciach.

Boleráz o veľkofabriku nepríde

Bolerázska výrobňa kukuričných sladidiel britského koncernu Tate & Lyle bola donedávna najväčším a najziskovejším potravinárskym závodom na Slovensku. Vlani však jej tržby činili iba 110 miliónov eur a zisk dosiahol len rovný milión. Prirodzene to navodilo pochybnosti, či podnik s približne 220 zamestnancami nejde do útlmu a Tate & Lyle Slovensko úplne neopustí. K najhoršiemu napokon nepríde. Bolerázska dcéra Britov aktuálne dokončila novú perspektívnu investíciu. Jej výšku síce koncern, ktorý zamestnáva celosvetovo vyše štyritisíc ľudí a dosahuje skoro dva a trištvrte miliardové tržby, nespresnil. Od nemenovaných zdrojov z vnútra bolerázskej fabriky sa ale TREND dozvedel, že ide o zásadnú investíciu, čo má fabriku dostať späť na vyššie tržby i zisky.

Glváč zatiaľ neodchádza

Podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) nateraz ostáva vo svojej funkcii. Vyzýva všetkých, ktorí mali akýkoľvek kontakt s Marianom Kočnerom, aby sa vzdali svojich mandátov, a on v tom prípade urobí to isté. Svoje rozhodnutie v súvislosti s údajnou komunikáciou s M. Kočnerom povie podľa svojich slov čoskoro.