„Glváč robil sluhu pre M. Kočnera,“ vyhlásil I. Matovič. Za najhoršie považuje to, že M. Glváč prinajmenšom vedel o človeku M. Kočnera vo vedení SIS. Tvrdí, že to vyplýva z ich údajnej komunikácie.

Podnikateľ mal podpredsedovi parlamentu nahnevane písať, že niekomu o jeho dosadení hovoril. „Komu som to mal povedať? Myslíš, že je to na chválenie? To čo je zase za intrigu?“ reagoval podľa Matovičových slov M. Glváč v správach.

Správy majú podľa I. Matoviča tiež dokazovať, že M. Glváč vedel aj o tom, že vtedajší prezident finančnej správy František Imrecze mal zabezpečiť vratky pre podnikateľa Ladislava Bašternáka. Poukázal aj na viacero správ, ktoré majú dokazovať ich stretnutia v neskoršom období, ako M. Glváč priznal. Podpredseda parlamentu vyhlásil, že sa s M. Kočnerom stretol naposledy v roku 2012.

Komunikáciu z aplikácie Viber mali I. Matovičovi posunúť zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. „Nejde o niečo, čo by nebolo overené,“ podotkol.

M. Glváč v stredu informoval, že podáva trestné oznámenie v súvislosti s vyjadreniami I. Matoviča na jeho adresu. I. Matovič podľa neho porušuje ústavou garantované práva, telekomunikačný zákon a dopúšťa sa trestného činu vydierania a hrubého nátlaku.

Zároveň poprel tvrdenia vyplývajúce z jeho údajnej komunikácie s Marianom K., zverejnenej Denníkom N, o tom, že si s ním mal dohadovať biznis. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD.