Väzobné stíhanie má podľa Ľ. Galka predísť tomu, aby D. Trnka mohol ovplyvňovať svedkov a mariť vyšetrovanie, zabrániť jeho úteku a vyhýbaniu sa trestnému konaniu, ale aj zabezpečiť jeho bezpečnosť.

„Svedectvá D. Trnku môžu pre niektorých ľudí znamenať usvedčenie z kriminálnych deliktov a následky môžu byť fatálne. Títo ľudia sa môžu pokúsiť o fyzickú likvidáciu D. Trnku,“ zdôvodnil.

Ľ. Galko zároveň oznámil, že na zasadnutí parlamentného branno-bezpečnostného výboru, na ktorom bude prítomná aj ministerka vnútra Denisa Saková a prezident Policajného zboru Milan Lučanský, navrhne zaradiť bod, v rámci ktorého sa budú členovia výboru pýtať na kroky polície v súvislosti s aktuálnym dianím.

Závažnosť a rozsah podozrení pri D. Trnkovi a M. Kočnerovi je podľa J. Rajtára bezprecedentný. „Preto vyzývame generálneho prokurátora J. Čižnára, aby zriadil špeciálny vyšetrovací tím na vyšetrenie nahrávok M. Kočnera a D. Trnku,“ vyhlásil. Zložený by mal byť podľa neho z tých najlepších prokurátorov, ktorí majú za sebou konkrétne výsledky.

Ľ. Galko na tlačovej konferencii tiež uviedol, že „pred malou chvíľou“ sa dozvedeli o pokuse zastrašovať J. Rajtára. Ten chce detaily zverejniť počas týždňa.