Francúzsky palubný personál írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair v nedeľu a v pondelok štrajkoval za zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Zrušených kvôli tomu muselo byť viac ako 40 letov, povedal dnes agentúre Reuters Damien Mourgues z odborovej organizácie SNPNC-FO. Ďalšie protesty nevylúčil.

„V súčasnej situácii sú možné ďalšie štrajky, ak spoločnosť nesplní naše požiadavky na zaslúžený zárobok a pracovné podmienky," povedal Mourgues.

Nespokojný je aj španielsky palubný personál Ryanairu. Jeho odborový zväz USO v pondelok oznámil, že plánuje koncom júna a začiatkom júla šesť dní štrajkovať.

Ryanair v uplynulom finančnom roku do konca marca vďaka oživeniu záujmu o lietanie znížil čistú stratu na 355 miliónov eur z 1,02 miliardy eur v predchádzajúcom finančnom roku. Tento rok firma dúfa v návrat k ziskovému hospodáreniu, presný výhľad ale kvôli neistote okolo vývoja choroby covid-19 a vojny na Ukrajine zverejniť nechcela.

Ďalšie dôležité správy

WA 11 archív Schönefeld - Na archívnej snímke z 28. marca 2022 lietadlo britskej nízkonákladových aerolínií easyJet parkuje na Letisku Berlin-Brandenburg (BER) v Schönefelde. Britské nízkonákladové aerolínie easyJet v 1. polroku prebiehajúceho fiškálneho roka 2021/2022 znížili stratu. Spoločnosť výrazne zvýšila tržby rovnako ako počet prepravených cestujúcich. FOTO TASR/DPA 


ARCHIV - 28.03.2022, Brandenburg, Schönefeld: Passagierflugzeuge der Fluggesellschaft Easyjet am Hauptstadtflughafen Ber
Neprehliadnite

Pre štrajk na parížskom letisku Charlesa de Gaulla zrušili štvrtinu letov