Francúzsko pripravuje vyhostenie 231 cudzincov, ktorí sú na zozname osôb sledovaných pre podozrenie z extrémistických náboženských názorov, uviedol v nedeľu zdroj z policajných odborov. Vyjadrenie prišlo dva dni po tom, ako islamistický radikál zavraždil pri Paríži stredoškolského učiteľa, informovala agentúra Reuters.

EBE 9 Paríž - Parížska polícia po telefonickej vyhrážke bombou v stredu nakrátko evakuovala turistov z Eiffelovej veže a uzavrela oblasť okolo nej. Na snímke žena kráča okolo policajtov, ktorí blokujú prístup k Eiffelovej veži v Paríži 23. septembra 2020. FOTO TASR/AP
Russian tourists, one holding a bottle of Champagne, talk to police officers securing the bridge leading to the Eiffel Tower, Wednesday, Sept. 23, 2020 in Paris. Paris police have blockaded the area around the Eiffel Tower after a
Neprehliadnite

Paríž hlási teroristický útok, muža našli sťatého

Francúzske ministerstvo vnútra, ktoré má na starosti vyhosťovanie cudzích štátnych príslušníkov z krajiny, zatiaľ nepotvrdilo informáciu, ktorú ako prvá priniesla rozhlasová stanica Europe 1. Centristická vláda prezidenta Emmanuela Macrona je pod tlakom konzervatívnych a krajne pravicových strán, aby zaujala tvrdší postoj voči ľuďom, ktorí nie sú francúzskymi občanmi a predstavujú hrozbu pre bezpečnosť.

Minister vnútra Gérald Darmanin požiadal na stretnutí v nedeľu popoludní miestnych policajných predstaviteľov, aby nariadili takéto vyhostenia, tvrdia zdroj citovaný agentúrou Reuters i Europe 1. Policajný zdroj dodal, že 180 z týchto podozrivých je v súčasnosti vo väzbe a 51 ďalších by mali zadržať v najbližších hodinách.

Paríž: Eiffelovu vežu po vyhrážke bombou evakuovali a nakrátko uzavreli
Neprehliadnite

Rusko sa dištancuje od Čečenca, ktorý pri Paríži zavraždil učiteľa dejepisu

Darmanin podľa zdroja tiež požiadal príslušné zložky svojho ministerstva, aby dôkladnejšie preskúmali žiadosti o získanie štatútu utečenca vo Francúzsku. Osemnásťročný predpokladaný islamista čečenského pôvodu, ktorý zavraždil učiteľa pred jeho školou na predmestí Paríža, mal vo Francúzsku spolu so svojou rodinou štatút utečenca.