M. Forai tak urobil po zverejnení informácií o zmluvách medzi štátnou poisťovňou a spoločnosťami jeho blízkej príbuznej Anny Sučkovej.

Zároveň požiadal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby skontroloval všetky zmluvy, ktoré podpísala VšZP s firmami, v ktorých pôsobila A. Sučková od roku 2004. Minister Čislák abdikáciu šéfa najväčšej poisťovne prijal. Ako Bubla uviedol, ak sa preukáže, že spomínané zmluvy boli v poriadku, M. Foraia vymenuje minister naspäť do funkcie.

Na zmluvy VšZP s firmami, kde figuruje Anna Sučková, upozornil poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Podľa neho ide o 69 zmlúv, ktoré uzavrela VšZP so šiestimi spoločnosťami v hodnote 14 miliónov eur.

Zmluvy však podľa poisťovne boli podpísané ešte pred tým, ako sa Marcel Forai stal generálnym riaditeľom zdravotnej poisťovne.

M. Beblavý na to kontroval, že ide o dodatky také rozsiahle, že sa dajú považovať za nové zmluvy. Celkovo tržby všetkých siedmich firiem stúpli podľa Finstatu a zbierky listín len medzi rokmi 2011 a 2014 o 420 % z 1,611 milióna eur na 6,766 mil. eur v roku 2014.

M. Forai podľa svojich vyjadrení poskytne M. Beblavému šesť zmlúv, vrátane všetkých dodatkov so šiestimi spoločnosťami, v ktorých pôsobí alebo v minulosti pôsobila jeho príbuzná.

„Ostatných 63 zmlúv, ktoré napočítal pán poslanec Beblavý, neexistuje, rovnako ako suma 14 miliónov eur pre spoločnosti, kde je konateľom alebo spoločníkom moja teta Anna Sučková,“ reagoval M. Forai v pondelok na Beblavého obvinenia. Zároveň uviedol, že ak poslanec svoje tvrdenia nedoloží, podá naňho trestné oznámenie.

Minister Čislák by mal hlavne prešetriť zmluvy na lukratívne CT a MR vyšetrenia, ktoré poisťovňa za Foraia v rýchlom...

Posted by Zuzana Dancikova on Tuesday, September 22, 2015