V novom dokumentárnom filme s názvom „Tajomstvá manželiek oligarchov", ktorý sa bude vysielať na Paramount+ od 28. júna, Browder povedal, že Putin je chorý a je „psychopat". Manželky ruských miliardárov vykresľujú obraz pomstychtivého ruského vodcu, ktorý videl zradu na každom kroku, nič neodpustil, vybavoval si všetky účty a žiarlil na ich životný štýl.

Portál Business Insider si pozrel dokumentárny film ešte pred jeho oficiálnou premiérou. Začína sa zábermi z roku 2010, na ktorých Putin spieva pred západnými celebritami v Petrohrade.

Browder je medzinárodný investor, ktorý kedysi riadil najväčší zahraničný investičný fond v Rusku. V roku 2005 mu bol zakázaný vstup do krajiny, bol zaradený na „čiernu listinu" a označený za „hrozbu pre národnú bezpečnosť" po tom, ako obvinil ruských daňových úradníkov z korupcie a sprenevery.

Browder v dokumente hovorí: „Putin je chorý, ale nie tak, ako si väčšina ľudí myslí, že Putin je chorý. Putin je duševne chorý, ale ako psychopat je duševne chorý už od detstva."

„Putinova choroba vedie k tomu, že mu chýba akákoľvek empatia, chýba mu akékoľvek svedomie, chýbajú mu akékoľvek normálne ľudské emócie, pokiaľ ide o osudy iných ľudí," dodáva Browder.

O zdravotnom stave ruského prezidenta sa špekuluje už dlhšie. Istý oligarcha bol tajne nahraný, ako hovorí, že Putin má „rakovinu krvi", a Oliver Stone, ktorý o Putinovi natočil štvordielny dokumentárny film, tiež povedal, že má rakovinu, ale „vylízal si ju".

Počas verejného vystúpenia na Deň víťazstva začiatkom mája sa zdalo, že Putin kríva a cez kolená si prehodil deku. Objavili sa aj videá, na ktorých je vidieť, ako kŕčovite zviera stôl a zdá sa, že sa nekontrolovateľne trasie.

Browder dospel k záveru, že to, že je psychopat, „ho privedie k všetkým druhom hrozných zločinov".

Tatiana Fokinová, ktorej partner Jevgenij Čičvarkin mal kedysi majetok v hodnote viac ako 1,5 miliardy dolárov, v dokumente hovorí, že chýry o Putinovom zdraví „sú pravdepodobne pravdivé", a ak áno, „tak ma to naozaj desí".

„Človek, ktorý je naozaj chorý, sa naozaj nezaujíma o to, čo bude ďalej," dodala Fokinová.

Ďalšie dôležité správy

Putin sa stretol so Šojgom
Neprehliadnite

Nové video oživilo špekulácie o Putinovom zdravotnom stave, rukou kŕčovito zviera okraj stola