„Vládna koalícia v súčasnosti stojí pred dôležitými reformami," uviedla Veronika Remišová počas tlačovej konferencie strany Za ľudí. Pripomenula, že na schválenie momentálne čaká dôchodková reforma, reforma rozpočtovej zodpovednosti a protiinflačný balíček. Predsedníčka Za ľudí ďalej uviedla, že v rámci strany považujú za veľmi dôležité, aby boli reformy schválené.

Bezprecedentný útok na právny štát

Okrem spomínaných tém vicepremiérka Veronika Remišová načrtla aj tému odvysielanej diskusie televízie TA3, počas ktorej Robert Fico uviedol, že „nikdy v histórii Slovenska nebolo trestné právo tak zneužívané proti opozícii“.

Remišová uviedla, že jeho výroky o tom, že jeden zo sudcov najvyššieho súdu bude musieť odísť z justície „len kvôli tomu, že sa mu nepáči“, považuje za bezprecedentný útok na právny štát.

„Treba si uvedomiť, že to bolo práve za Roberta Fica, kedy si Kočner kupoval rozsudky aj sudcov, pričom ich korumpoval a uplácal tak, aby rozhodovali v jeho prospech. Dnes sa Robert Fico zastáva práve týchto sudcov,“ povedala predsedníčka Za ľudí počas tlačovej konferencie.

„Robert Fico včera pokračoval v kolúznom konaní, keď sa v televízii a v priamom prenose vyhrážal všetkým sudcom a prokurátorom, ktorí rozhodujú inak, ako si Robert Fico predstavuje. V diskusii s Borisom Kollárom bol veľký frajer, pretože parlament na čele s Kollárom ho podržal, no do poslednej chvíle sa triasol, že skončí vo väzbe," povedala Remišová.

Navrhnú zavedenie dane z mimoriadnych ziskov

Počas tlačovej konferencie načrtla aj tému zvolávania bezpečnostnej rady. Spovedanie policajného prezidenta zo strany politikov je podľa jej slov neprijateľné a neakceptovateľné. Uvádza, že je to za hranicou fungujúceho demokratického právneho štátu.

„Zvolanie bezpečnostnej rady pre prácu orgánov činných v trestnom konaní považujem za nepochopenie toho, ako bezpečnostná rada funguje a aké má plniť úlohy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

Okrem toho počas tlačovej konferencie zaznelo, že strana Za ľudí by chcela pokryť náklady na protiinflačný balíček zdanením mimoriadnych ziskov firiem.

Ekonomický expert Tomáš Meravý totiž uviedol, že navrhnú zavedenie dane z mimoriadnych ziskov. „Je to daň, ktorá sa zvyčajne uvalí na energetické spoločnosti vtedy, keď tieto dosiahnu nejaké mimoriadne, neočakávané zisky v dôsledku nejakej externej udalosti,“ uviedol.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná snímka
Neprehliadnite

Slovensko vyškolí seniorov na používanie vyspelých technológií, rozdá im tablety