„Líder zloby a rozvratu. Robert Fico sa môže opäť hanbiť,“ napísal v úvode svojho príspevku na Facebooku premiér Eduard Heger na margo výrokov šéfa opozičného Smeru-SD. Ten sa totiž v reakcii na prejav prezidentky Zuzany Čaputovej vyjadril, že to, „čo predviedla bolo strašné“.

„Dnes to bola jedna nesvojprávna americká slúžka. Sorosove dieťa v plnej kráse a nahote,“ urážal ďalej počas tlačovej konferencie Robert Fico.

Líder polarizácie zo Smeru-SD

Nenávistné útoky Roberta Fica sú podľa premiéra Hegera jedom pre našu spoločnosť, stierajú hranice slušnosti a šíria nenávisť.

Zároveň dodal, že práve ľudia ako Fico sú lídrami polarizácie. Reagoval tak na výrok šéfa Smeru-SD, ktorý vyhlásil, že prezidentka Zuzana Čaputová prispela k rozkolu spoločnosti.

„S pani prezidentkou nie vždy vecne súhlasím... Absolútne si však vyprosujem, ako občan Slovenskej republiky, aby sa niekto voči hlave štátu, žene a matke, vyjadroval tak vulgárnym spôsobom ako Robert Fico. Som znechutený,“ pokračuje E. Heger.

Nezatvárajme oči pred vulgarizáciou politiky

Predseda vlády v nadväznosti na správu o stave Slovenskej republiky uviedol, že s prezidentkou súhlasí. Rovnako ako Zuzana Čaputová, aj on zastáva názor, že rétorika politikov má vplyv na nálady a emócie spoločnosti.

„Som zástanca kultúry úcty. Prosím, nezatvárajme si oči pred vulgarizáciou politiky,“ dodal Heger, pričom vyzval k odmietnutiu politickej komunikácie, ktorá podnecuje k násiliu a prebúdza v ľuďoch tie najhoršie pudy.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke poslanec NRSR Robert Fico (SMER-SD) počúva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, ktorá vystúpila so správou o stave Slovenskej republiky pred poslancami Národnej rady (NR) SR v Bratislave v utorok 29. novembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Prezidentka zaútočila na stranu Smer-SD, vyhlasuje Robert Fico