Len málokto pochybuje o skutočnej motivácii politikov, ktorí krátko pred voľbami navrhli zrušiť diaľničné známky, zdvojnásobiť rodinné prídavky a zaviesť trinásty dôchodok. V skutočnosti však svoj cieľ môžu dosiahnuť aj bez toho, aby niekomu peniaze skutočne pribudli. Pretože ich hlavným cieľom nie je pomôcť ľuďom, ale získať hlasy. A v tomto prípade, to môže byť úplne zadarmo.

Ak by politikom súčasnej koalície skutočne záležalo na tom, aby penzisti dostali trináste dôchodky či rodičia dvojnásobné prídavky, mohli to už dávno urobiť. Smer i SNS sú spolu pri moci už štyri roky, mali teda dosť času, aby tieto opatrenia schválili.

Prichádzajú sociálni netvori

Problémom je, že volič má často krátku pamäť. Ak by vláda odklepla tieto balíčky už na začiatku svojho funkčného obdobia, do volieb by volič mohol ľahko zabudnúť, komu za ne vďačí a neodmenil by svojím hlasom tú správnu stranu.

Naproti tomu, ak návrh príde do parlamentu necelé dva týždne pred voľbami, ľudia si to dobre zapamätajú. A čo je pre politikov najlepšie, vôbec nezáleží na tom, či niekto viac peňazí skutočne dostane alebo nie. Dokonca je pre nich lepšie, ak sa žiadne rozdávanie peňazí konať nebude.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa