Na ministerstve kultúry by mal Mareka Maďariča vystriedať starosta obce Stará Bystrica a dlhoročný poslanec NR SR Ján Podmanický. Smeru pripadne aj rezort obrany.

Koaliční partneri neboli ochotní nominovať nového ministra zdravotníctva, a tak rezort tiež pripadne pod gesciu Smeru. Ten tam bude chcieť nájsť ako ministra odborníka, ktorý nemusí byť členom strany.

SNS pripadne rezort hospodárstva, školstva a pôdohospodárstva. Ministerkou spravodlivosti za Most-Híd sa stane podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská. Strana Bélu Bugára navrhne aj ministra životného prostredia, ktorým má byť László Solymos. Sieti pripadne jediné ministerstvo, a to dopravy.

Národnú radu SR má viesť predseda SNS Andrej Danko. Podpredsedami majú byť Marek Maďarič, Béla Bugár a predseda Siete Radoslav Procházka. Ako R. Fico povedal, jeden nominant na podpredsedu parlamentu bude patriť opozícii.

Strany sa dohodli i na parlamentných výboroch, pričom na ich vedení sa podľa jeho slov nič nezmenilo. „Budeme pokračovať v tradícii tak, ako to bolo doteraz,“ povedal. Kontrolné výbory pripadnú opozícii, ostatné si rozdelia v primeranom pomere.

Koaliční partneri sa dohodli aj na vnútorných pomeroch vo vláde. Post predsedu vlády bude mať Smer-SD, takisto aj post podpredsedu vlády pre investície. V tomto prípade sa podľa Roberta Fica strany dohodli na tom, že zmenou v kompetenčnom zákone sa výrazne posilnia riadiace, kontrolné a koordinačné kompetencie v oblasti eurofondov.

Rokovania budú pokračovať aj vo štvrtok 17. marca od rána. Koaliční partneri budú hovoriť o fungovaní vládnej koalície, „aby mohol prezident Andrej Kiska v primeranom čase zvolať ustanovujúcu schôdzu NR SR. Vláda následne podá demisiu, ako aj návrh na zostavenie novej vlády na ďalšie volebné obdobie,“ povedal vo vyhlásení R. Fico.

Ako si strany vládnej koalície podelili ministerstvá
Smer SNS Most-Híd Sieť
vnútro hospodárstvo spravodlivosť doprava
financie školstvo životné prostredie
práca a sociálne veci pôdohospodárstvo
kultúra
obrana
zahraničné veci
zdravotníctvo
*Smeru ostane aj post premiéra