Miliardár Elon Musk riskuje, že jeho nedávne prepúšťanie zamestnancov spoločnosti Twitter pomôže ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ak by platforma nebola v dôsledku tohto kroku schopná odstraňovať propagandu súvisiacu s vojnou na Ukrajine. V rozhovore pre agentúru Bloomberg to povedala podpredsedníčka Európskej komisie Věra Jourová.

Neschopnosť bojovať proti falošnému či zavádzajúcemu obsahu v online priestore by podľa nej mohlo viesť k „veľmi rýchlemu zneužitiu“ Twitteru. Je dôležité, aby sa táto platforma nestala centrom ruskej propagandy, myslí si eurokomisárka.

Len bez Sputniku

Ak by bola sieť poľahky zneužívaná ruskou propagandou, tak by veľmi pravdepodobne išlo o porušenie sankčných pravidiel, pretože by dochádzalo k šíreniu obsahu sankcionovaných médií, akými sú Russia Today či Sputnik, vysvetlila Jourová.

Podľa nej by Musk nemal podceňovať EÚ a prísne sankcie, ktorým by sociálna sieť Twitter mohla v konečnom dôsledku čeliť, ak by sa jej nepodarilo dodržať únijné pravidlá.

Hrozí zákaz

K fungovaniu Twitteru sa vyjadril aj eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton, ktorý vo videorozhovore s miliardárom varoval, že EÚ túto platformu, ak nebude dodržiavať prísne pravidlá o moderovaní obsahu, zakáže.

Ďalšie dôležité správy

Kaunas,,Lithuania,2022,April,5:,Twitter,Logo,On,Smartphone,And
Neprehliadnite

EÚ varovala Muska, že Twitteru hrozí zákaz pre moderovanie obsahu, píše Financial Times