A. Danko po treťom pokuse o otvorenie schôdze skonštatoval, že snemovňa nie je uznášaniaschopná. „Odkladám túto schôdzu na zajtra na 9. hodinu,“ vyhlásil.

Zároveň vyzval opozíciu, aby vo vlastnom záujme, ak chce o tejto téme rokovať, prišla v piatok do parlamentu. Mimoriadnu schôdzu s jediným bodom zvolal A. Danko na štvrtok na základe podpisov poslancov SaS, hnutia Sme rodina a nezaradených poslancov. Tí odovzdali návrh v piatok (29. 3.) v parlamente.

Predloženie návrhu na odvolanie Á. Érseka z postu ministra dopravy odôvodnili opoziční poslanci tým, že „ako minister je politicky zodpovedný za to, v akom stave máme v SR cestnú a železničnú infraštruktúru“.

Ako najzávažnejší dôvod uviedli spôsob riadenia na úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala. Vyčítajú mu tiež meškanie diaľničných úsekov. Rezort dopravy kritiku odmieta a tvrdí, že SaS vnáša do odborných tém politiku a takto chce na seba upozorniť. Vláda nesúhlasí s odvolaním Á. Érseka z funkcie.

Na stredajšom rokovaní prijal vládny kabinet uznesenie, v ktorom konštatuje, že minister plní programové vyhlásenie vlády. Vláda sa zhodla, že Á. Érsek vyriešil niekoľko kritických situácií a v oblasti diaľničnej výstavby naštartoval viacero dôležitých stavieb. Tvrdí, že pracuje na zlepšení stavu ciest a mostov a prispel aj k rozvoju železničnej dopravy a hľadá možnosti, ako podporiť alternatívne druhy dopravy. Vláda preto nevidí dôvody na odvolanie ministra.