Dvanásť krajín Európskej únie zasiahlo zníženie dodávok plynu z Ruska, uviedol podpredseda Európskej komisie a komisár pre ekológiu Frans Timmermans.

Podľa Timmermansa desať z 27 členských štátov Európskej únie vydalo takzvané „včasné varovanie", čo je prvý stupeň z troch v rámci núdzového plánu pre prípad nedostatku plynu. Krajiny Európskej únie majú povinnosť mať pripravené takéto plány pre prípad ohrozenia energetickej bezpečnosti. V rámci troch stupňov ohrozenia majú rozpracované postupy, ako budú riešiť výpadok dodávok.

Ďalšie dôležité správy

KK23 Berlín - Spolupredseda strany Zelených Robert Habeck prichádza na stretnutie s vedením strany 27. septembra 2021 v Berlíne. Víťazom nedeľňajších parlamentných volieb v Nemecku sa stali sociálni demokrati z SPD, ktorí tesne porazili kresťanských demokratov (CDU/CSU) odchádzajúcej kancelárky Angely Merkelovej. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov sčítania, informujú agentúry DPA a AP. Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) získala 25,7 percenta hlasov, pokým za blok Kresťanskodemokratickej ú
Neprehliadnite

Nemecko vyhlási kvôli neistote dodávok plynu stav ohrozenia