Po príchode hasičov na miesto sa všetky deti aj dospelí nachádzali mimo prevráteného autobusu. „Väčšina detí bola v poriadku, niektoré ošetrovala rýchla zdravotná služba," hovorí veliteľ zásahu Miroslav Benčo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič počas rokovania 26. schôdze vlády SR 24. júna 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Slovenského premiéra stvorila aj kaviareň, teraz je zdesená

 

Podľa doterajších informácií viezlo 29 ľudí, z toho 27 detí. Pri nehode autobusu na Donovaloch sa zranilo päť osôb, jeden dospelý a štyri deti. Všetci sú mimo ohrozenia života, majú iba ľahké zranenia. Potvrdil to veliteľ zásahu Miroslav Benčo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Ružomberok a minister školstva Branislav Gröhling (SaS) po príchode na miesto udalosti. Dychová skúška u vodiča autobusu bola negatívna.

„Veľké zranenia si deti budú niesť počas nasledujúceho obdobia. Budeme sa snažiť deti podporiť a dať im radosť, ktorú by mali cez leto dostávať," povedal minister. Z miesta nehody smeruje Gröhling do tábora v Ružomberku, ktorý mal otvoriť pre deti z havarovaného autobusu.

Žilinský krajský riaditeľ HaZZ Jaroslav Kapusniak hovorí, že cesta I/59 v katastri obce Korytnica je rizikovým úsekom. „Bolo to veľké šťastie v nešťastí, že išlo iba o päť zranených osôb," podotkol.