V Donbase zahynulo sedem amerických žoldnierov, ktorí bojovali na strane ukrajinských síl. Pre agentúru RIA Novosti to uviedol Apty Alaudinov, poradca čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova.

Alaudinov spresnil, že Američania zahynuli na území závodu Krasiteľ v meste Rubežnoje v Luhanskej oblasti. Jedným z nich je Joseph Ward Clark.

„Americký občan, o ktorom hovoríme, je Joseph Ward Clark. Máme jeho pas. V podstate nám v závode Krasiteľ kládol odpor, snažil sa vzdorovať. Pravdepodobne bola táto jednotka považovaná za špeciálnu jednotku. Ako som pochopil, Američanov bolo sedem... Všetci odišli na druhý svet. Zanechali po sebe Javelin (americký prenosný protitankový raketový systém), dokumenty a výzbroj,“ povedal Alaudinov.

RIA Novosti poznamenala, že už dávnejšie sa na internete objavili informácie o likvidácii „zástupcu amerických špeciálnych služieb“ Clarka v Donbase. Na internete kolovala aj fotografia jeho pasu. Z neho vyplýva, že Clark sa narodil v roku 1987 vo Washingtone.

Americké ministerstvo zahraničných vecí však poprelo správy o zajatí či likvidácii amerického občana Clarka v Donbase. Hovorca ministerstva zahraničia Ned Price povedal, že Clark je nažive a v bezpečí.

Ďalšie dôležité správy

JB 25 Moskva - Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová počas brífingu v Moskve 28. apríla 2022. Rusko vo štvrtok vyjadrilo znepokojenie nad
Neprehliadnite

Rusko tvrdí, že na Ukrajine bojujú izraelskí žoldnieri