Premiér SR Igor Matovič (OĽANO) týždne verejne oznamuje porušenie zákona ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), a pritom sám nijako nekoná, čím sa stáva spoluzodpovedný a spoluvinný. Pre TASR to uviedla mimoparlamentná strana Dobrá voľba, ktorá v tejto súvislosti podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní (OČTK).

Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) reaguje na výroky premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v súvislosti s nákupom antigénových testov počas tlačovej konferencie v Bratislave vo štvrtok 10. decembra 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

S nákupom RapiGen testov som nemal nič, riadil to Matovič, tvrdí Sulík

„Dobrá voľba podáva podnet orgánom činným v trestnom konaní pre vážne podozrenia z naplnenia trestných činov šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, marenia úlohy verejným činiteľom, všeobecného ohrozenia a usmrtenia," spresnil jej predseda Tomáš Drucker. Reaguje tak na premiérove slová, že Sulík nenakúpil včas dostatok antigénových testov, čím mal spôsobiť šírenie nákazy nového koronavírusu, úmrtia a miliardové škody.