Deväť predstaviteľov Za ľudí nesúhlasí s návrhom predsedníčky Veroniky Remišovej stiahnuť kandidatúru Tomáša Lehotského za podpredsedu parlamentu. Informoval o tom poslanec Vladimír Ledecký (Za ľudí).

Výzva pre Remišovú

Vo vnútri strany sa podľa nich o tom nediskutovalo. Vyzvali Remišovú, aby nepokračovala v eskalovaní konfliktu v strane. O vzniknutej situácii budú komunikovať priamo s koaličnými partnermi.

Premiér Eduard Heger na návšteve základnej školy v Chorvátskom Grobe
Neprehliadnite

Heger sa neobáva rozpadu Za ľudí a ohrozenia koalície

Medzi deviatimi osobami, ktoré vyhlásenie vydali, je sedem členov poslaneckého klubu a päť podpredsedov. Podpísali ho podpredsedovia Juraj Šeliga, Jana Žitňanská, Michal Luciak, Mária Kolíková a Ledecký. Pridali sa k nim ďalší poslanci Lehotský, Ján Benčík, Marek Hattas a Vladimíra Marcinková.

,,Nesúhlasíme s tým, aby Veronika Remišová stiahla návrh strany Za ľudí na voľbu Tomáša Lehotského za podpredsedu národnej rady. Toto rozhodnutie sme sa dozvedeli z médií. Nebola k tomu žiadna vnútrostranícka diskusia na úrovni podpredsedov strany ani poslaneckého klubu, ktorý ho jednohlasne podporil," uviedli vo vyhlásení.

Nemá robiť rozhodnutia za stranu

Remišová nemá podľa nich robiť sama rozhodnutia v mene celej strany a nemá obchádzať predsedníčku poslaneckého klubu Janu Žitňanskú, ktorá návrh predkladá v mene poslaneckého klubu.

Na snímke ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) Veronika Remišová (Za ľudí) počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavila dva prototypy aplikácií, ktoré majú v čase pandémie umožniť jednoduchšie cestovanie v rámci Európskej únie  28. mája 2021 v Bratislave. Aplikácia GreenPass umožní občanom naskenovať si QR kódy potvrdzujúce vakcináciu, test či prekonanie ochorenia COVID-19. Štátne inštitúcie, najmä polícia, majú kontrolovať kódy prostredníctvom aplikácie Over
Neprehliadnite

V. Remišová chcela za spoločného kandidáta na šéfa Za ľudí J. Šeligu

Remišová v stredu informovala o pláne stiahnuť kandidatúru Lehotského za podpredsedu parlamentu. Pred stredajším rokovaním vlády uviedla, že o tom už informovala aj koaličných partnerov. K stiahnutiu nominácie došlo po viacerých nezhodách v strane a po tom, ako skupina okolo Kolíkovej vyslovila nedôveru Remišovej.