Nemecká Deutsche Bank takmer zdvojnásobila svoj kapitál vo Vietname, čím jeho celková výška v ázijskej krajine dosiahla viac ako 200 miliónov dolárov.

Nemecká banka v pondelok uviedla, že zvýšenie kapitálu podporí jej rast vo Vietname, keďže jej umožní rozšíriť ponuku aktivít pre tamojších klientov.

Deutsche Bank pristúpila k tomu kroku po tom, ako sa príjmy z ázijsko-pacifickej franšízy za uplynulé dva roky zdvojnásobili. Kľúčovým motorom jej rastu v rámci členských štátov Združenia národov juhovýchodnej Ázie je pritom Vietnam.

„Táto kapitálová investícia vo Vietname odzrkadľuje našu dôveru v rýchly rozvoj tohto trhu a trajektóriu dlhodobého rastu," povedal Alexander von zur Mühlen, generálny riaditeľ Deutsche Bank pre Áziu a Tichomorie.

„Vietnam je čoraz strategickejším trhom. Táto kapitálová injekcia nám umožní lepšie podporovať plány expanzie našich klientov v krajine a tiež širšiu vietnamskú ekonomiku," dodal.

Rozvoj Vietnamu v ostatných rokoch pritiahol pozornosť investorov z celého sveta vrátane Adani Group, ktorá údajne skúma možnosť investovať až tri miliardy dolárov do námorných prístavov a obnoviteľných zdrojov energie v ázijskej krajine.

Aj rastúca inflácia spolu so stúpajúcimi nákladmi inšpirovali mnohé firmy, najmä tie, ktoré sú už etablované v Ázii, aby sa zamerali na Vietnam a jeho talentovanú pracovnú silu.

Ďalšie dôležité správy

JB 54 Berlín - Nemecký kancelár Olaf Scholz počas debaty v nemeckom parlamente Bundestag pred tohtotýždňovým summitom EÚ v Berlíne 8. februára 2023. FOTO TASR/AP 

German Chancellor Olaf Scholz attends the debate after his speech on the eve of an EU summit, at the German parliament Bundestag in Berlin, Germany, Wednesday, Feb. 8, 2023. (AP Photo/Markus Schreiber)
Neprehliadnite

Rastú obavy, že Deutsche Bank bude novou Credit Suisse. Kto je tu iracionálny?