Dánsky korunný princ Frederik prijal pozvanie na Slovensko. Prísť by mal aj s dánskou podnikateľskou delegáciou. Na stretnutí spolu hovorili aj o dôležitosti dodržiavania právneho štátu a o plánoch Slovenska a Dánska v oblasti ochrany životného prostredia a zelenej ekonomickej obnovy. Prezidentka Čaputová sa stretla s princom Frederikom v Paláci Frederika VIII. Dánske kráľovstvo naposledy zo slovenských prezidentov navštívil pred necelými deviatimi rokmi Ivan Gašparovič.

Zmluva o nákupe vakcíny Sputnik V by mala byť zverejnená. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to vyhlásila vo štvrtok po preštudovaní zmluvy a listu, v ktorom Rusko požiadalo o vrátenie vakcín. Doplnila, že dôvodom požiadavky na vrátenie nebolo, že dal Štátny ústav pre kontrolu liečiv testovať vakcínu necertifikovanému laboratóriu. Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas vyhlásenia pre médiá 15. apríla 2021 v Prezidentskom paláci v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Prezidentka odcestuje do Dánska, stretne sa s princom Frederikom

Okrem tohto stretnutia vystúpila najvyššia slovenská predstaviteľka na konferencii Copenhagen Democracy Summit, navštívi sídlo agentúry State of Green, Európsku environmentálnu agentúru a tiež dánsky Štátny sérologický ústav. V utorok (11. 5.) sa stretne s predsedníčkou dánskej vlády Mette Frederiksenovou.