Kočner vrieskal, že čašníci sú šikmooké opice, vyhlásila Valkova exmanželka

Na sedemnástom pojednávacom dni v kauze zmenky, v ktorej sú obžalovaní Marián Kočner a Pavol Rusko, dnes ako svedkyňa vypovedala exmanželka zavraždeného právnika Ernesta Valka Oľga Valková. Vo svojej svedeckej výpovedi poprela existenciu akýchkoľvek väzieb obžalovaného M. Kočnera na zosnulého exmanžela. Zásadným bolo okrem iného aj jej tvrdenie, že o žiadnych zmenkách nevedela a dozvedela sa o nich až z medializovaných informácií. O. Valková ďalej tvrdí, že jej exmanžel sa k M. Kočnerovi správal vždy s dešpektom. Vo výpovedi spomínala aj na výstup obžalovaného z obdobia 90. rokov minulého storočia nadával čašníkom v čínskej reštaurácii do „šikmookých opíc“. „Odvtedy sme ho s manželom registrovali tak, že je to nebezpečný človek,“ dopĺňa O. Valková. Jej výpoveď znamená výraznú trhlinu vo verzii obžalovaných, podľa ktorých E. Valko o existencii zmeniek vedel.

NAKA obvinila Martina Daňa za daňové podvody

Youtubera a samozvaného novinára Martina Daňa NAKA oficiálne obvinila z daňových podvodov. V rokoch 2011 a 2012 mal M. Dano v každom mesiaci žiadať štát o vratky DPH za tisíce eur. Youtuber si tak mal takýmto spôsobom za dva roky neoprávnene od štátu vyžiadať takmer 188-tisíc eur. V obvinení sa okrem iného píše aj o tom, že v priebehu februára 2011 si obvinený mal medzi svojimi firmami Sysoon a Smer spol. s r.o. fakturoval za odplatu „spracovanie dát a internetové služby“. Znalec z odboru kriminalistickej informatiky tvrdí, že tieto prevody boli robené účelovo a v skutočnosti nemali žiadne hospodárske opodstatnenie.

Qualcomm zaplatí rekordnú pokutu za klamanie zákazníkov

Najväčší dodávateľ čipov do počítačov, americká firma Qualcomm, zaplatí rekordnú pokutu vo výške 873 miliónov dolárov. Súd firme vymeral pokutu za ovplyvňovanie výrobcov mobilných telefónov a taktiež kvôli závislosti výrobcov od dodávok čipov do modemov. Rovnako v máji tohto roku rozhodol aj americký federálny súd o tom, že Qualcomm mal nezákonne potláčať svoju konkurenciu na trhu s čipmi a zároveň zneužívať svoje dominantné postavenie na výber prehnane vysokých licenčných poplatkov.

Otcovia Googlu odchádzajú z vedenia Alphabetu. Je čas opustiť hniezdo, tvrdia

Zakladatelia Googlu, Larry Page a Sergey Brin, v stredu oznámili svoj odchod z vedenia materskej spoločnosti Alphabet. Na ich miesto nastúpi generálny riaditeľ Googlu Sundar Pichai. Obaja zakladatelia svoj odchod oznámili na blogu Google. Spoločnosť však neopustia úplne. Ako internetový vyhľadávač začínal Google v roku 1998 pričom materská firma Alphabet vznikla až v roku 2015. Manažéri L. Page a S. Brin v rozlúčkovom blogu tvrdia, že „nastal čas opustiť hniezdo.“