„Vláda peniaze má, ale nevie, čo má s nimi robiť,“ hovorí šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko. V relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní priznal chyby v komunikácii počas výkonu funkcie predsedu parlamentu a dodal, že štát je veľká inštitúcia, ktorá sa riadi úplne inak ako firma. Ak by sa opätovne dostal do parlamentu, tak jeho ambíciou je pokračovať v programe, ktorý plnil ešte počas svojho účinkovania v koalícii.

Ľudia na Slovensku podľa Danka nedostali za posledné štyri roky nič okrem rekreačného poukazu od zamestnávateľa. „Aj tie chceli zdaniť. Osobne som loboval u ministra Hegera a vysvetľoval mu, žeby to zaťažilo štátny rozpočet," vraví šéf národniarov.

Danko zároveň kritizoval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) za to, že pre podnikateľov neznížil ešte žiadne dane. „Sulík zdvihol dane na 21 percent pre ľudí zarábajúcich viac ako 50-tisíc eur a pritom strana SaS často hovorí, že pre nich je súkno dvíhanie daní. Tak sa ho spýtajte: Pán Sulík, a prečo ste toto volebné obdobie zdvihli dane živnostníkom opäť na 21 percent?" pýta sa Danko.

Je v súčasnosti vôbec priestor na znižovanie DPH a iných daní, keďže sme v recesii? Čo si myslí o prorodinnom balíčku ministra financií Igora Matoviča alebo o zvyšovaní platov učiteľom? Ako by riešil energetickú krízu a dodávky ropy a zemného plynu z Ruska? Sú podľa neho riešením predčasné voľby?

Ďalšie dôležité správy

Diskusná relácia
Neprehliadnite

Vieme zastropovať ceny potravín, aj obchodné reťazce musia byť podľa Takáča solidárne