Poslanci ešte koncom októbra schválili pozmeňujúci návrh k novele zákona, ktorý sa bude týkať už budúcoročných parlamentných volieb. Najzásadnejšou zmenou je, že sa nebudú môcť zverejňovať prieskumy verejnej mienky 50 dní pred voľbami. Za návrh hlasovali poslanci Smeru, SNS spolu s kotlebovcami. Šéf SNS spájanie s Marianom Kotlebom odmieta.

Prezidentka Zuzana Čaputová zákon vetovala a tak sa vracia späť do parlamentu. To, či ho opätovne schvália poslanci, nie je zrejmé. Svedčia o tom aj vyjadrenia predsedu SNS Andreja Danka.

V rozhovore pre Webnoviny A. Danko tvrdí, že ak nebude jednota v Smere, aj SNS môže svoju podporu prehodnotiť. „Neberte to tak, že chceme za každú cenu niekoho umlčiavať,“ povedal na margo zákazu prieskumov predseda SNS.„Podľa nás je zrejmé, že sa prieskumy stali nástrojom neférového politického boja,“ dodal A. Danko. 

Predseda národniarov v rozhovore ďalej tvrdí, že prieskumné agentúry sa stali nástrojom PR agentúr. „Už dlho to funguje tak, že keď príde na scénu nová strana, tak ju prieskumné agentúry takpovediac roztlieskajú, aby vznikol pocit, že je po nej dopyt,“ tvrdí A. Danko. Podľa neho na Slovensku chýba systém na kontrolu prieskumných agentúr.

„Chceli sme na to poukázať, otvoriť debatu, vyriešiť napríklad vydávanie licencií pre tieto agentúry,“ uzatvára predseda parlamentu.