Jednou z možností ako eliminovať možnosť tvrdého brexitu, ktorú líder opozície navrhol, spočíva v jeho zvolení za dočasného premiéra. Ak by sa Jeremy Corbyn stal dočasným premiérom Spojeného kráľovstva, jeho prvé kroky by viedli k posunutiu termínu brexitu a vypísaniu nových parlamentných volieb.

Jeho cieľom je však aj radikálnejšia alternatíva. J. Corbyn plánuje pokúsiť sa usporiadať nové referendum o zotrvaní Spojeného kráľovstva v Európskej únii (EÚ). V takom prípade by v hre bola stále možnosť, že Briti nakoniec EÚ neopustia. O možnosti vypísania ďalšieho referenda v máji tohto roku hovorila aj bývalá premiérka Theresa Mayová.

Corbyn to nebude mať jednoduché

J. Corbyn sa púšťa do mútnych vôd a to nielen z dôvodu, že s požiadavkou o dočasné zvolenie na premiérsky post prišiel za svojimi politickými oponentmi. Koniec koncov iná možnosť sa mu ani neponúka. Týmto krokom však dáva jasne najavo, že v proeurópskom krídle vládnych konzervatívcov nevidí osobnosť, ktorá by sa na také niečo bola schopná podujať a zároveň doviesť tieto plány do víťazného konca.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa