Spoje medzi Českom a Slovenskom železničného dopravcu RegioJet nebudú v nasledujúcich dňoch obmedzené a pôjdu podľa cestovného poriadku. Napriek obmedzeniam spôsobeným pandémiou ochorenia Covid-19 je o cestovné lístky stále záujem, uviedol v piatok hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj. Firma napríklad vo štvrtok (17. 9.) predala 600 cestovných lístkov na spoje, ktoré pôjdu na a zo Slovenska v nasledujúcich dňoch. 

Český premiér Andrej Babiš hovorí počas tlačovej konferencie na dvojdňovom summite EÚ v sídle Európskej rady v Bruseli 17. júla 2020.
Neprehliadnite

Babiša rozladilo rozhodnutie zaradiť Česko u nás na červený zoznam

RegioJet sa usiluje prilákať cestujúcich napriek spomenutým obmedzeniam znížením cien. ,,Výrazne sme znížili od budúceho týždňa ceny lístkov medzi ČR a Slovenskom z a do Košíc aj Bratislavy, a to až o 40 percent," spresnil Ondrůj. Situáciu bude firma priebežne sledovať a vyhodnocovať, no chcela by zachovať medzištátnu dopravu aj v týchto komplikovaných časoch. Niektoré vlakové spojenia však obmedzí Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Českými dráhami. Od utorka (22. 9.) ZSSK pristupuje k optimalizácii ponuky vlakových spojení medzi Slovenskom a Českom na základe vývoja dopytu a ruší viaceré medzinárodné vlaky.