V skutku nevídaná inovácia. Zosnulí by mohli dostať „nádej“ pomocou dát zo sociálnych sietí, ktoré by dokázali podľa digitálnej histórie človeka rozoznať jeho povahu a  charakter. Nie, to nie je vtip, ale patentovaná technológia giganta Microsoft, ktorá obletela svet ešte v januári.

Spoločnosť už prezradila, že čiastočnú reinkarnáciu vie pomocou umelej inteligencie urobiť na základe miliónov dát zo sociálnych sietí. Scenár podobný tomu zo seriálu Black Mirror môže byť realitou už o pár rokov. Tajomstvo patentu Microsoftu spočíva v tom, že všetky použiteľné údaje bude analyzovať systém umelej inteligencie.

Ten ich dokáže vyhodnotiť natoľko, že definuje charakter a osobnosť nebohého človeka. Ak vám teda bude niekto chýbať, jednoducho ho oslovíte, ako Siri v iPhone, a umelá inteligencia vám bude odpovedať.

Traja z piatich zakladateľov Nettle: Marek Košta, Peter Galiovský, Andrej Greguš
Neprehliadnite

Slovenský startup zaujal už po dvoch rokoch existencie aj Google

Milióny dát denne

Microsoft zašiel až tak ďaleko, že časom chce vytvoriť 2D simuláciu človeka, ktorý zomrel. Mohli by ste sa sním rozprávať ako pri porade cez Zoom v práci.

„Smrť je definovaná ako zastavenie všetkých prejavov života. Osobne si momentálne myslím, že by to malo tak zostať,“ hovorí pre TREND šéf firmy Nettle Andrej Greguš. Tá sa venuje vývoju chatbotov na rôznych úrovniach, úzko spolupracuje s americkým Googlom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa